Su kaçağı

Su kaçağı yapılarda meydana gelen beton altı yani yeri belirsiz olan tesisat problemleridir. Geçmişte bu tür kaçakları bulmak zordu deneme yanılma yöntemi ise epey maliyete sebep olurdu. Şimdi ise günümüzde beton altı görüntü alma kamera sistemleri ile su kaçağı tespiti mümkün oldu. Beşiktaş tesisatçı firmamızda kamera sistemleri kullanarak yer tespiti yaptırmanız mümkündür.

Beşiktaş Su Kaçağı

Su kaçağı Beşiktaş tesisatçı tarafından noktasal tespit yapılır. Evde , iş yerinde ve geniş alanlarda oluşan beton altı su sızıntılarını kamera sistemleri ile bulmaktayız. Su kaçakları genellikle alt kattan sızmanlar yapar nedeni eskiye dayanır newton ‘un yer çekimi kanunu … Dairelerde oluşan kaçak sizin kendi daire belirti göstermeden alt komşunun tavanına akar zaten evde bir su kaçağı olduğunu komşunun zili çalması ile anlaşılır.

Su kaçağı çeşitli nedenlerle meydana gelmiş olabilir. En çok gözlemlenen nedenler suyun basınçlı gelmesi , tıkanıklıktan dolayı suyun geri tepmesi , gider bağlantı contalarının zamanla eskimesi ve yapılan kaynak hataları olarak sıralandırabiliriz. Bazende mevsim geçiş dönemlerinde genleşmeden dolayı ve suyun kesin olduğu dönemlerde ise birden fazla basınç gelmesinden dolayı su kaçakları oluşabilir. Su kaçağı tesisat problemlerinin en büyüğüdür çünkü bir belirsizlik var. Küvetten mi  , lavabodan mı tesisattan mı yeri belli değil böyle cihaz sistemi kullanımı olduğundan haberdar olmayan kişiler komple tesisat yenileyerek büyük bir masraf altına girmektedirler.

Her çeşit su kaçağı oluşumunu tespit edecek sistem beşiktaş tesisatçı firmamızda mevcuttur. Temiz su borularında oluşan sızıntıları dinleme cihazları , gider kaçaklarında ise görüntüleme kameraları , sıcak su kaçağında ise termal kamera sistemleri ile noktsal su kaçağı tespiti yaptırabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55